Sama Doma

Viděli jste reportáž na téma zážitkové kurzy malování v pořadu Sama Doma na ČT1? Je dost pravděpodobné, že ano! Zúčastnili jsme se tohoto úžasného pořadu v lednu 2024 a Česká Televize věnovala čtyři díly představení konceptů malování pro začátečníky alkoholovými inkousty, malování akrylem, malování vínem a malování kávou v programu Sama Doma na České televizi.

Malování alkoholovými inkousty v pořadu Sama Doma

V díle 8. ledna 2024 naše lektorka a umělkyně Kristýna Němcová spolu s našimi hosty Albinou Gorbinou a Václacem Lupačem ukázali, jak malovat pomocí lihových inkoustů s technikou "alcohol ink art". Jednalo se o náš koncept ArtInk, v rámci kterého můžete vytvořit svůj vlastní abstraktní obraz pomocí inkoustů na alkoholové bázi. Obraz pak pokryjete zlatými třpytky a váš unikátní abstraktní obraz je ve světě! Tento zážitkový kurz malování je vhodný pro kohokoliv, kdo by chtěl vytvořit svůj vlastní abstraktní obraz a vyzkoušet malbu alkoholovými inkousty. Podívejte se na záznam pořadu Sama Doma 08.02.2024 zde.

Malování akrylem v pořadu Sama Doma

Hned další den, 9. ledna 2024 naše umělkyně a lektorka Barbora Kabátová učila maminku Denisu Neumannovou a její dcerku Sarinku malovat slunečnici a papouška akrylovými barvami. Techniku malby akrylem vyzkoušíte na našich pravidelných zážitkových kurzech pro veřejnost, které se konají v Praze, Brně, Ostravě a Plzni. Zvládnete se naučit techniku kreslení akrylem na plátno a vytvoříte své vlastní umělecké dílo za 3 hodiny v rámci našich uměleckých workshopů ArtMoment. Záznam pořadu Sama Doma na ČT1 o technice malování akrylem ze dne 09.02.2024 najdete zde.

Malování vínem v pořadu Sama Doma

Ve středu 10. ledna 2024 se lektorka ArtMoment Julie Foltýnová spolu s účastnící Martinou Engelmaierovou věnovaly technice s názvem ArtWine, která spočívá v malování vínem. Tento zážitkový kurz neboli workshop se věnuje technice kreslení pomocí vína. Červené víno se tak používá jako barva (přesněji, jako vodovky) a díky tomu je možné vytvořit krásný obraz. Zážitkové malování vínem ArtWine probíhá v Praze dvakrát za měsíc a může ho vyzkoušet každý, kdo má rád tvoření a chce zažít malování novou technikou a vytvořit tak svůj vlastní vinný obraz. Nahrávku dílu Sama Doma ze dne 10.02.2024 o malování vínem najdete zde.

Malování kávou v pořadu Sama Doma

A nakonec čtvrtek 11. ledna 2024 proběhl ve znamení malování kávou ArtCoffee. Umělkyně a lektorka Barbora Kabátová ukázala naší hostce Elišce Partynglové, jak namalovat obraz pomocí kávy. Káva espresso se stává prostředkem pro malbu a pomocí kávy tak na zážitkovém kurzu malování v Praze vytvořit svůj vlastní kávový obraz. Podívejte se na záznam z vysílání Sama Doma na ČT1 ze dne 11.02.2024 o technice malování kávou tady.